17. augusta 2023 frafur

Staré veci nie sú od veci

Stolárstvo - renovácia nábytku
Prečo by sme starému nábytku mali dať druhú šancu?

Staré kusy nábytku nesú v sebe často nepopierateľnú hodnotu a krásu. Renovácia nábytku nie je odveci, práve naopak, prináša so sebou mnoho výhod a príležitostí. Staršie kusy nábytku môžu niesť súčasť histórie a príbehov, ktoré sa spájajú s vašimi spomienkami. Renováciou si môžeme ponechať tieto príbehy a zároveň nábytok prispôsobiť moderným potrebám a vkusu.

Renovácia tiež umožňuje zachovať špecifický charakter nábytku, ktorý možno už v dnešnej dobe len ťažko nájsť. Staršie kusy nábytku môžu byť prispôsobené súčasným potrebám a využitiu. Niekedy stačí len nová farba, povrchová úprava alebo výmena poškodených častí, aby nábytok ožil a stal sa opäť praktickým a atraktívnym kúskom.

Okrem toho, renovácia nábytku môže byť ekologicky udržateľným rozhodnutím.
V závere je teda jasné, že renovácia nábytku nie je odveci, ale skôr inšpirujúcou cestou k zachovaniu histórie, estetiky a prispôsobeniu starých kúskov novým časom. Renovácia nám umožňuje získať unikátne kusy nábytku, ktoré odrážajú našu osobnosť a zároveň rešpektujú krásu minulosti.

Renovácia komody
Komoda pred renováciou Komoda po renovácií

Starý nábytok má niečo do seba a príde nám ľúto vyhodiť kus nábytku, ktorý má toho toľko odžitého a dokáže ešte vyniknúť v nejednej domácnosti. Preto sme komode venovali nejaký ten čas a výsledok stojí za to.

Prednedávnom sme u nás zobrali do parády komodu, ktorá má už svoje roky. Zaujal nás jej dizajn a preto sme si povedali, že vložíme do nej naše úsilie. Niekoľko hodín brúsenia, tmelenia, striekania a lakovania a komoda má nový kabát. Vrch, boky z dubovej dyhy sme ošetrili OSMOM olejovým moridlo a na šuflíky sme zvolil olivovo zelenú v odtieni RAL 6005.

Rozmer komody: dĺžka 110cm, výška 76cm a hĺbka 45cm.

Renovácia kresiel
Staré kreslá - renovácia kresiel Nové kreslá - renovácia kresiel

Proces renovácie kresiel zahŕňa niekoľko krokov, ako sú oprava alebo náhrada rámov, reštaurovanie drevených častí, a samozrejme, nová tapicérska úprava. Tento proces nielenže obnovuje funkčnosť kresiel, ale aj ich estetickú príťažlivosť, čím im umožňuje nájsť nové miesto v modernom interiéri.

Vážime si prácu našich otcov a z úcty k nim sa snažíme ich tvorbu zanechať a vdýchnuť jej druhý život. Truhlici zo svrčiny, ako sa kedysi hovorilo smreku sme navrátili pôvodnú krásu a vyzdvihli jej kresbu